sobota, 9 maja 2015

Pierwsza Śremska Pogadanka o Noszeniu Dzieci w Chustach


Co prawda, plakat już od dawna wisiał w Aktualnościach, i nadal wisi, choć już zdecydowanie po pogadance.. a ja jakoś nie mogłam się zabrać za napisanie kilku słów relacjonujących to wydarzenie.

Z wielkim opóźnieniem, bo pogadanka miała miejsce 12 kwietnia, ale nadrabiam zaległości.. mam nadzieję, że wybaczycie mi to zaniedbanie.


Z ogromną przyjemnością, wraz z Natalią (Chustownik - doradca noszenia ClauWi) miałyśmy możliwość po raz pierwszy urządzić pogadankę na temat noszenia dzieci w chuście. Na spotkaniu opowiedziałyśmy kim są noszaki, jak noszenie w chuście wpływa na prawidłowy rozwój emocjonalny i fizyczny dziecka, przedstawiłyśmy rozwój kręgosłupa i stawów biodrowych w pierwszym roku życia, a także powiedziałyśmy jak prawidłowo wpierać ten rozwój. Dodatkowo uczestnicy zobaczyli jak w prawidłowy i bezpieczny sposób zawiązać chustę, a także mogli obejrzeć i "pomacać" chusty, oraz dowiedzieli się w jaki sposób dobrać właściwą chustę dla siebie. Na koniec odpowiedziałyśmy na wszelkie nurtujące pytania.

A oto fotorelacja z pogadanki, którą mogę Wam zaprezentować dzięki wspaniałej pracy Asi (La Petite Photo).
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz