O mnie


Jestem przede wszystkim żoną i mamą.. te role społeczne pochłaniają mnie najbardziej, a szczególnie rola matki odmieniła diametralnie moje życie. 
Mimo pewnych sztywnych ustaleń odnośnie własnego macierzyństwa i sposobu wychowywania, to mój mały Robaczek całkowicie przewartościował moje podejście. Sprawił, że zechciałam być przede wszystkim dla niego, a nie jak sądziłam, że to on będzie dla mnie. I nie zatraciłam przy tym samej siebie. Wręcz przeciwnie – odnalazłam się w świecie, w którym nie byłam już tylko ja najważniejsza. 
Zakochana w swoim synu i w macierzyństwie zechciałam móc tulić, nosić i być blisko swego Dziecięcia. Pomogła nam w tym chusta. 
ON – czuł się bezpiecznie, chusta stworzyła mu przybliżone warunki, do tych, które miał w brzuszku, co pomogło mu się przystosować do życia w zupełnie innym świecie niż dotychczas. 
JA – zaspokajałam swą potrzebę bliskości z Nim uwalniając przy tym swoje ręce, dzięki czemu Robaczek mógł „aktywnie” uczestniczyć (nawet śpiąc) w życiu naszej rodziny. 
To moje Dziecię uświadomiło mi jak ważne są chwile razem. Nie tylko będąc w tym samym pomieszczeniu, ale nade wszystko tuląc się i nosząc poznajemy się nawzajem, zaczynamy rozumieć bez słów, poznajemy się dogłębniej. 
Chciałabym dać taką możliwość również innym mamom, a także tatom, dlatego zdecydowałam się na kurs Doradcy Noszenia ClauWi®. Dzięki temu chciałabym wspomóc rodziców w prawidłowym wiązaniu chust – tak, aby ich dzieciątka były zamotane bezpiecznie, a oni sami wspomagali swoją prawidłowa postawę takim zamotaniem.

Od pierworodnego to wszystko się zaczęło.. odnalazłam to, w czym czuje się najlepiej i co sprawia mi niesamowitą radość, daje satysfakcje :) Natomiast przyjście na świat drugiego noszaka spowodowało, że utrwaliłam się w przekonaniu, że drogę, którą wybrałam i całkowite zamotanie w chustę, ułatwia mi życie oraz pogłębia więź z moimi dziećmi. Tym chętniej chcę dzielić się z Wami tym co robię :)Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza